klimatyzacja-katowice

Wentylacja ma za zadanie wspomagać odpowiednią cyrkulację w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie. Od tego czy system wentylacyjny działa prawidłowo zależy jakość powietrza w mieszkaniu lub domu, a także samopoczucie domowników. Szczególnie na obszarach o dużym zanieczyszczeniu powietrza, takich jak Katowice wentylacja, która działa sprawnie będzie bardzo ważna. Jak rozpoznać, że system wentylacyjny został nieprawidłowo wykonany oraz gdzie, na terenie Śląska, szukać najlepszych fachowców – podpowiadamy!

Objawy źle zaprojektowanej wentylacji – wentylacja Katowice

Zauważenie, że wentylacja nie funkcjonuje prawidłowo nie należy do wyjątkowo trudnych zadań – oznaki złej wentylacji są widoczne, niemalże, gołym okiem. Należą do nich: obecność pleśni na ścianach lub suficie, para wodna uwidaczniająca się na szybach okien, zbyt duża wilgotność powietrza oraz wpadanie przez otwory wentylacyjne zapachów z zewnątrz budynku. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach spełniających powyższe kryteria wiąże się z ryzykiem rozwoju chorób układu oddechowego, nawracających migrenowych bóli głowy, podrażnienia błon śluzowych, a także wzmożonych reakcji alergicznych. Katowickie firmy wykonujące systemy wentylacyjne oferują doradztwo w kwestii doboru odpowiedniego rozwiązania technologicznego oraz kontrolę skuteczności instalacji.

Prawidłowo wykonana i funkcjonująca wentylacja to gwarant dobrego samopoczucia!

Odpowiednio działająca wentylacja dostarcza do wnętrza budynku czyste powietrze, pozbawione nadmiaru kurzu i zanieczyszczeń. Dzięki zapewnieniu właściwej cyrkulacji powietrza w domu proces oddychania przebiega prawidłowo, a organizmowi dostarczana jest konieczna dawka tlenu. Wbrew pozorom, zwykłe uchylenie okna nie załatwia sprawy, a nowoczesne systemy wentylacyjne są w stanie zaoferować o wiele więcej niż dostarczenie do budynku powietrza.

Systemy wentylacyjne wykonywane na Śląsku – jakie technologie są dostępne?

Do najpopularniejszych, niestety także mniej skutecznych rozwiązań należy wentylacja grawitacyjna. Mechanizm jej działania jest oparty na wykorzystaniu różnicy ciśnień pomiędzy wentylowaną przestrzenią, a ujściem kanału wentylacyjnego. Projekt i montaż wentylacji na terenie Górnego Śląska – wentylacja Katowice – oferuje wiele firm, jednakże tylko część z nich dysponuje zyskującą na popularności i nowoczesną technologią rekuperacyjną. Jest to rozwiązanie zapewniające nie tylko wysoką jakość powietrza, ale także dużą oszczędność, wynikająca z możliwości odzyskiwania ciepła.