kwietnik na ścianę loft

Styl loft od pewnego czasu jest bardzo modny i chętnie urządzamy tak swoje domy. Nie ma się czemu dziwić! Są to mieszkania eleganckie, minimalistyczne i bardzo stylowe. Jak wyeksponować kwiaty w mieszkaniu w stylu loft?

Czym charakteryzują się kwietniki w stylu loft?

Kwietniki w stylu loft są proste, minimalistyczne i surowe. Jest to styl, który nie lubi zbędnych dekoracji i ozdób. Zachwyca prostotą i surowym wykończeniem.

Kwietniki na ścianę loft producent wykonuje najczęściej z metalu, oczywiście czarnego, oraz drewna. Kwietniki często przyjmują formy geometryczne. Kwadraty, prostokąty czy półki zawieszone obok siebie w nieregularnych odstępach będą wyglądały bardzo stylowo, gdy zostaną umieszczone na ścianie wykonanej z betonu architektonicznego.

Kwietniki na ścianę loft producent bardzo często stylizuje na półki, które są wykonane z drewna. Metalowa obudowa stanowi niejako tło, które stanowi surowy kontrast dla drewnianej podstawy. Wieszając kwietniki warto stworzyć kompozycje, które składają się z większej ilości kwietników. W mieszkaniach w stylu loft, które najczęściej są duże i przestronne, wygląda to wyjątkowo widowiskowo.

Warto pamiętać, że kwietniki wiszące można uzupełnić kompozycją kwietników stojących. Dzięki temu można umieścić w kącie pokoju, obok komody czy przy stole w części jadalnej dużą ilość roślin.

Gdzie umieścić kwietniki?

Mieszkanie w stylu loft nie ma wielu dekoracji i ozdób. Wszystkie elementy dekoracyjne są dobrze zaplanowane i przemyślane. Dokładnie tak samo jest z kwiatami.

Warto wykorzystać kwietniki stojące, które można ustawić na ziemi w pobliżu sofy, komody czy obok stolika kawowego. Kwietniki na ścianę loft producent zaleca powiesić w pokoju, tuż nad sofą. Dzięki temu kwiaty wiszące, takie jak paprocie czy bluszcz, będą stanowiły niebanalną dekorację ściany z cegły czy betonu architektonicznego.

Heksagonalne kwietniki na ścianę loft można zamontować na ścianie, na której jest dużo miejsca. W takim kwietniku można umieścić kilka bardzo różnorodnych roślin, których łodygi będą się przeplatały. Dzięki temu kwiaty będą wyglądał bardzo interesująco.

Wiszące kwietniki warto również wykorzystać w kuchni. Świetnie będą wyglądały modele, które można zamontować nad wyspą lub bufetem. W takich kwietnikach koniecznie trzeba umieścić aromatyczne zioła, które nie tylko będą ładnie wyglądały, ale również dodadzą aromatu przygotowywanym potrawom.

Kwiaty ozdobią każde mieszkanie. Należy jednak pamiętać, że kwietniki są integralną częścią dekoracji. Kwietniki w stylu loft sprawią, że mieszkanie będzie harmonijne i eleganckie, a kwiaty będą ładnie wyeksponowane.